DE BUURTBUS: voor goedkoop vervoer tussen dorpen en kernen in de buurt. Versie 2021.

De laatste ons bekende dienstregeling. Rijdt sinds 2020 ook op zaterdag. Zie www.bravo.info.
Buurtbus lijn 289 door vervoerder Arriva rijdt elk uur van het NS Station in Oisterwijk naar het Vrijthof in Hilvarenbeek en terug. In Hilvarenbeek en Oisterwijk kun je overstappen op een andere buurtbus lijn. De routes en tijden staan op de borden bij de eindhaltes en op enkele andere plaatsen op de route.
De buurtbus rijdt van maandag t/m vrijdag en vertrekt een keer per uur vanaf het NS station in Oisterwijk naar Hilvarenbeek. De reistijd is ongeveer een half uur. Vertrektijd elk uur vanaf ongeveer 6.41 uur tot 18.18 uur en aankomst in Hilvarenbeek vanaf 7.48 tot 18.41 uur. De tijden op zaterdag zijn vanaf 8.26 tot 17.58 uur vanaf NS Station Oisterwijk: zie de informatie op de borden.
De route: Oisterwijk: Station NS – Burg. Verwielstraat – Vloeiweg / De Vloet – Baerdijk – Groenstraat / 2College Durendael – Hondsbergselaan/ De Hondsberg – Moergestel: Kloosterlaan / bs de Vonder / Park Stanislaus– Raadhuisstraat – Schoolstraat – De Scheerman – Biest-Houtakker: Biestsestraat – Kerk – Hilvarenbeek: Diessenseweg – Vrijthof.
Buurtbushaltes: instappen: de buurtbus stopt eenvoudig, als u langs de route staat en uw hand opsteekt. Uitstappen: u vraagt de chauffeur te stoppen waar u op de route wilt uitstappen.
Er zijn een paar vaste halteplaatsen, waaronder het begin en eind van de busroute, met een bushaltebord waarop informatie over de lijn en de tijden. Daar komt de buurtbus zeker langs.
plaats
halte
Oisterwijk → Hilvarenbeek
Hilvarenbeek → Oisterwijk
Oisterwijk
Station NS
7.18 en elk uur later
8.11 Station NS
Vloeiweg – De Vloet
7.19
8.09 Vloeiweg de Vloet
Baerdijk
7.20
8.08 Baerdijk
Groenstraat – 2College
7.21
8.07 Groenstraat – 2College
Hondsberg(selaan)
7.25
8.04 Hondsberg(selaan)
Moergestel
Kloosterlaan – school
7.30
8.00 Kloosterlaan – school
Park Stanislaus
7.31
8.58 Park Stanislaus
Raadhuisstraat
7.33
7.57 Raadhuisstraat
De Scheerman
7.35
7.54 De Scheerman
Biest-Houtakker
Biestsestraat – Akkerstr.
7.43
7.47 Biestsestraat – Akkerstr
Kerk – school
7.44
7.46 Kerk – school
Hilvarenbeek
Diessenseweg
7.47
7.43 Hakvoortseweg-Brandweer
Vrijthof
7.48
7.42 Johanna v. Brabantlaan
7.42 Diessenseweg
7.41 Vrijthof; elk volgend uur
Lees van boven naar onder. Lees van onder naar boven.
Meer informatie over de lijnen van de (buurt)bus.
Ga naar www.9292.nl Daar vindt u alle informatie en kunt u ook uw reis plannen van buurtbus, lijndienst, maar ook van de trein (zoals op www.ns.nl ). De buurtbuslijn sluit zoveel mogelijk aan bij de gewone lijndienst van de bussen in elke plaats waar de route komt.
Wat kost de buurtbus?
In alle buurtbussen kunt u reizen met de OV-chipkaart.
Geen OV-kaart? Koop, zolang het nog kan, een kaartje bij de chauffeur. Een dagkaart kan ook. Daarmee kunt u met de buurtbus reizen zover en zoveel u wilt. Hebt u een OV-kaart met daltarief dan reist u na 9.00 uur met 40% korting.
Een OV-jaarkaart en een OV-studentenkaart zijn ook geldig voor de buurtbus.
Meer lijnen van de buurtbus vanuit Oisterwijk en Hilvarenbeek:
Buurtbus lijn 242 Hilvarenbeek – Middelbeers vv.
Buurtbus lijn 293 Hilvarenbeek Vrijthof – Bladel vv.
Buurtbus lijn 295 Hilvarenbeek Vrijthof – Goirle vv.
Boekjes met informatie over de busdiensten van lijndienst en buurtbus zijn verkrijgbaar in het busstation in Tilburg, in de buurtbus en te downloaden van de website van www.BRAVO.nl.